NOVINKY


 

Pokud jste nepodali daňové přiznání v řádném termínu, tj. do 3. května, nevadí. Protože můžete pro podání zvolit elektronickou cestu, kdy termín se prodlouží až do 1. června 2021.

Novinky v DPH

23.04.2021

V oblasti DPH čeká na schválení novelizace obsažená v tisku 867. Jde o implementaci změn ve Směrnici, pokud jde o prodej zboží na dálku. Úprava se dotkne e-shopů dodávajících zboží konečným spotřebitelům v rámci EU. Prahová hodnota pro zdanění ve státě sídla příjemce má být nově u všech států jednotná. Dodávky do 10 000 EUR ročně za jednoho...

PF 2021

23.12.2020

Krásné, klidné vánoční svátky, hodně zdraví, štěstí, optimismu,

Poslanecká sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Zrušení tak platí zpětně pro vklady do katastru nemovitostí uskutečněné od 1. prosince 2020. Příjem z prodeje nemovitých věcí bude od roku 2021 osvobozen až po 10 letech.

V souvislosti s mimořádnými opatřeními při koronavirové epidemii OSVČ nemusely platit od března do srpna 2020 zálohy na důchodové pojištění.

Na níže uvedeném odkazu je se Svazem průmyslu a dopravy ČR připravena příručka na téma "Daňové otázky elektromobility". Ta např. uvádí, jakým způsobem účtovat dobíjení firemních elektromobilů v domácnosti zaměstnanců.

Evropské akcie zahájily týden masivním propadem, nejvíce ztrácejí banky a letecké společnosti, z nichž některé odepisují až 30 procent. Trh reaguje na obavy z hlubokých dopadů pandemie způsobené novým koronavirem, která se šíří Evropou. Situaci nezlepšila ani koordinovaná intervence předních centrálních bank světa.

Od 1. března 2020 se zvýší spotřební daň u cigaret. Krabička cigaret tak může stát až o 15 Kč více. Podle vyjádření vlády je zdražení tabákových výrobků nejlepší cestou, jak občany donutit přestat kouřit. Ekonomové zase tvrdí, že se podpoří aktivita na černém trhu.

Nový rok bývá ve znamení bilancování. Americká ekonomika v závěru roku sice vzrostla o 2,1 %, tedy o jednu desetinu nad očekáváním trhu. Ale i tak se jedná o nejpomalejší tempo růstu od roku 2016. Ekonomický růst byl slabší skrz celou strukturu HDP. Největší překvapení však přinesla statistika vývoje cen. Ty v závěru roku vzrostly o 1,4 %, což je...