NOVINKY


 

Kurzarbeit

02.07.2021

Novela zákona, která upravuje tzv. kurzarbeit, byla 30. 6. zveřejněna ve Sbírce zákonů pod č. 248/2021 Sb. Účinnost nastává od 1. 7. 2021. Díky kurzarbeitu půjde zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy v situaci, kdy zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát tak může lépe pomoci firmám udržet pracovní...

Pokud jste nepodali daňové přiznání v řádném termínu, tj. do 3. května, nevadí. Protože můžete pro podání zvolit elektronickou cestu, kdy termín se prodlouží až do 1. června 2021.

Novinky v DPH

23.04.2021

V oblasti DPH čeká na schválení novelizace obsažená v tisku 867. Jde o implementaci změn ve Směrnici, pokud jde o prodej zboží na dálku. Úprava se dotkne e-shopů dodávajících zboží konečným spotřebitelům v rámci EU. Prahová hodnota pro zdanění ve státě sídla příjemce má být nově u všech států jednotná. Dodávky do 10 000 EUR ročně za jednoho...

PF 2021

23.12.2020

Krásné, klidné vánoční svátky, hodně zdraví, štěstí, optimismu,

Poslanecká sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Zrušení tak platí zpětně pro vklady do katastru nemovitostí uskutečněné od 1. prosince 2020. Příjem z prodeje nemovitých věcí bude od roku 2021 osvobozen až po 10 letech.

V souvislosti s mimořádnými opatřeními při koronavirové epidemii OSVČ nemusely platit od března do srpna 2020 zálohy na důchodové pojištění.

Na níže uvedeném odkazu je se Svazem průmyslu a dopravy ČR připravena příručka na téma "Daňové otázky elektromobility". Ta např. uvádí, jakým způsobem účtovat dobíjení firemních elektromobilů v domácnosti zaměstnanců.

Evropské akcie zahájily týden masivním propadem, nejvíce ztrácejí banky a letecké společnosti, z nichž některé odepisují až 30 procent. Trh reaguje na obavy z hlubokých dopadů pandemie způsobené novým koronavirem, která se šíří Evropou. Situaci nezlepšila ani koordinovaná intervence předních centrálních bank světa.